W pomieszczeniu o powierzchni kilkuset metrów zobaczyć można ponad 50 figur. Są m.in. Freddie Mercury, zespół The Beatles, Elton John, Lady Gaga, Mick Jagger, Marilyn Monroe, Charles Chaplin, Jan Paweł IIJan Paweł II, Mahatma Gandhi, Barack Obama, Władimir Putin, Lech Wałęsa.
Dzieci spotkają tam również bohaterów superprodukcji: Harry’ego Pottera i jego przyjaciół z Hogwartu, Shreka i Frodo. Częścią muzeum jest także gabinet luster oraz wystawa ludzkich osobliwości, na której są m.in. człowiek-ryba, kobieta z najdłuższą na świecie szyją, karły, bliźniaczki syjamskie. Jest również statek do góry nogami. - Figury pochodzą z całego świata. Są dosyć nowe, mają 3-4 lata. Część z nich powstała specjalnie dla naszego muzeum - mówi Krzysztof Wagner z usteckiego Muzeum Figur Woskowych. - Stworzenie jednej figury trwa od pół roku do nawet roku i jest bardzo skomplikowane. Jeśli bowiem gwiazda żyje, zdejmowana jest z niej szczegółowo miara, co trwa nawet kilka godzin. Twórcę figury interesują nawet wielkości
porów na twarzy modela, zmarszczki i wszystkie charakterystyczne elementy na twarzy - mówi Krzysztof Wagner.
- Następnie powstaje rzeźba z masy przypominającej glinę. Kolejnym etapem jest wykonanie odlewu z wosku. Musi być on jednak odpowiednio większy niż docelowy, bo wosk nieco się kurczy. Potem taką figurą zajmuje się fryzjer, który tworzy fryzurę postaci, wkładając włos po włosie. Co ciekawe, wykorzystuje on ludzkie włosy. Na końcu odlewem zajmują się styliści i makijażyści.
Niektóre gwiazdy usteckie - go muzeum są pod szczególną ochroną. - Odwiedzający bardzo często chcą zaglądać pod sukienkę Marilyn Monroe, wiele pań przytula się również do Bruce’a Willisa. Nakryliśmy też jedną panią, która całowała Johnny’ego Deppa - mówi Krzysztof Wagner.
Muzeum Figur Woskowych czynne jest do końca wakacji w godz. 10-21, bilety kosztują 18 i 15 złotych.
Proszę czekać