Dodaj do obserwowanych

Ważne informacje

Opis

Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa w Ustce


"Chlebie polski !
Odwieczny, nieodłączny przyjacielu,
Towarzyszu od kolebki po grób !
Kołaczu przaśny krzepiący wojów Polan,
Chlebie nasz !"

Jest w sercu Ustki miejsce niezwykłe i wyjątkowe. Miejsce zaczarowane, w którym w przedmiotach zaklęty został czas. Tym miejscem jest Muzeum Chleba, na poddaszu architektonicznej i historycznej perełki Ustki - piekarni Eugeniusza i Adama Brzóski.

Obiekt funkcjonuje od 18 kwietnia 1998 roku w samym centrum Starówki Miasta – przy reprezentacyjnej ulicy Marynarki Polskiej 49 i jest jego dumą, miejscem wizyt turystów z całej Polski i fascynatów z zagranicy. Muzeum Chleba warto odwiedzić nie tylko tym, którzy interesują się historią piekarnictwa. To miejsce idealne dla wszystkich, którzy pragną chociaż na chwilę cofnąć się w czasie. Poznając historię piekarnictwa i cukiernictwa poznajemy zarazem historię człowieka. Chleb przecież towarzyszy każdego dnia mieszkańcom krajów w każdej szerokości geograficznej.

Muzeum Chleba w Ustce to przede wszystkim ponad dwa tysiące imponujących, zabytkowych eksponatów: maszyny stosowane niegdyś w piekarnictwie maszyny, książki o historii piekarnictwa i cukiernictwa, pocztówki i znaczki z motywem chleba, przyprawy, ceramiczne obrazy i wiele innych. Zobaczyć tutaj można między innymi XVII-wieczny stół do wyrabiania ciasta piernikowego, przedwojenny automat do sprzedaży cukierków oraz jedną z pierwszych lodówek, która działała bez użycia prądu, stępy, mieszadła do ciast i masy kremowej czy gofrownice z początku XX wieku i wiele, wiele innych.

W Muzeum Chleba można dowiedzieć się także, w jaki sposób produkowane były sękacze, jak odważano potrzebne do produkcji surowce, jakich wag w tym celu używano i jak wyglądały urządzenia do produkcji lodów.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Ustka, Marynarki Polskiej 49
Pokaż mapę
Ukryj dodatkowe informacje o atrakcji Pokaż dodatkowe informacje o atrakcji
Telefon:
59814…
  • od 08:00 do 16:00
  • od 08:00 do 16:00
  • od 08:00 do 16:00
  • od 08:00 do 16:00
  • od 08:00 do 16:00
  • od 08:00 do 16:00
  • od 08:00 do 16:00
Data ostatniej aktualizacji: 25.06.2019, 06:02

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Muzeum Chleba
Muzeum
Cena już od:
4 zł do 15 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook